PVA - cesta k úspěchu


foto

 PVA – cesta k úspěchu

Snad každý kaprař touží po tom, aby zdolal nějakou velkou rybu. Tomuto snu pak podřizuje svůj volný čas a vyráží za velkými kapry na dlouhé výpravy a dělá vše proto, aby se mu jeho cíl splnil. Pořídí si drahou výbavu, nakoupí ty nejlepší nástrahy a čeká, že mu kapři sami přijdou na háček. Pokud se úspěch nedostaví, většinou to svede na špatnou nástrahu, nebo na to, že ryby nebraly. Často však bývá chyba v samotném rybáři, a to buď ve špatně zvolené taktice nebo špatné prezentaci nástrahy. Proto, abychom byli úspěšní, existují dnes různé pomůcky a k těm nejúčinnějším patří i PVA materiály.

Při lovu kaprů rozhoduje o úspěchu poslední metr, který je bezprostředně u vaší nástrahy. To, jak kaprovi nabídnete vaší nástrahu, rozhoduje o tom, jestli ji přijme nebo ji mine a poplave dál. Někteří rybáři jsou proti používání PVA materiálů a domnívají se, že kaprům mohou vadit a že je ve vodě ucítí. Podle mého názoru je to nesmysl. Všechny velké kapry za posledních deset let jsem ulovil právě za pomoci PVA sáčků, punčochy nebo PVA pásky. A to jak v létě, tak i v zimě, kdy je voda studená a PVA materiály se hůře rozpouští. Z tohoto důvodu si vždy vybírejte ty nejkvalitnější výrobky od renomovaných značek.

                  

                        Cassien - 27,20 kg                             Raduta - 27 kg                         Cassien - 31,10 kg

Druhy PVA:

PVA punčocha

Dnes velmi rozšířený výrobek pro svoji univerzálnost. Punčocha je skvělá při používání boilie a pelet a je ideální i pro nahazování na větší vzdálenosti. Není ale ideální při vnadění method mixy nebo jinou jemnou návnadou. Pro tento účel se nejlépe hodí PVA sáčky.

Nasypte návnadu do plniče PVA punčochy:

      

Pěchovačem umačkejte návnadu v tubě, a pak vytlačte ven:

                                                                    

        

Návnadu vytlačujte ven, poté udělejte na PVA punčoše dva uzly těsně za sebou a nůžkami mezi nimi punčochu přestřihněte.

Máte připravenou PVA punčochu s návnadou k náhozu

 

PVA sáčky

Existuje celá řada různých sáčků. Já osobně mám nejraději ty od firmy Fishrite. Začal jsem je používat během minulého roku a ihned mi přinesly několik pěkných úspěchů. Jejich použití je velmi snadné, protože jsou na několika místech již proděravěné, takže může dovnitř dobře pronikat vzduch a navíc jsou opatřeny PVA š?ůrkou pro jejich snadné zavázání. Na obrázcích můžete vidět snadný postup při jejich přípravě.

      

Nejdříve si připravte návnadu - method mix Robin red koření a pelety, přidejte chuťový stimulátor Apetit Stimul

 

                                                                  

 

                                                     

               Poté napl?te PVA sáček návnadou až po okraj                       Do PVA sáčku vložte olovo a dosypte návnadu

                                                       

                                                       Zavažte vršek PVA sáčku tak, aby olovo zůstalo uvnitř         

                                                                  
                                  Návazec zapíchněte do spodní části PVA sáčku tak, aby se při náhozu nezamotal 

 

Výhody PVA sáčků

Přesná prezentace nástrahy

Pokud použijete boilie s PVA sáčkem tak, jak je vidět na obrázcích, máte zakrmeno přesně tam, kde leží vaše nástraha. To je důležité zvláště při lovu velkých kaprů.

Další nesporná výhoda je, že díky PVA sáčkům můžete dobře nabídnout vašíinástrahu i v husté trávě. Používal jsem tuto metodu na Cassienu. Umístil jsem svoji nástrahu do PVA sáčků a zasypal ji boiliem a peletami. Vše jsem pak pečlivě zavázal tak, aby háček s nástrahou byl až po olovo (včetně něj) zabalen uvnitř sáčku.

Celou montáž jsem pak spustil do hustých travin. Ulovil jsem tak spousty nádherných kaprů a největší vážili 26,5 kg a 27,20 kg. Jsem přesvědčen o tom, že to bylo převážně díky tomu, že jsem mohl svou nástrahu pomocí PVA sáčku umístit přímo do vodních travin.

                                                        

S pomocí sáčků jsem lovil rovněž na Radutě, kde jsem silně zakrmoval místa okolo svých bójek, a poté chytal několik metrů od krmného místa s použitím PVA sáčků. Tato taktika se velmi osvědčila a přinesla mi mého zatím největšího šupináče – 27 kg.

A na závěr ještě jeden příklad. Při své lo?ské výpravě na Cassienu jsem umisťoval velké PVA sáčky plné velmi tvrdého boilie na různá místa, která se mi zdála, že by mohla být nadějná. Výsledkem bylo mnoho pěkných kaprů, z toho tři přes 20 kg a jeden přes 30 kg.

Dnešní rybaření si již bez PVA výrobků nedovedu představit, protože mi přinesly častokrát velký úspěch.
zpět

E-mail: jetfish@jetfish.cz