« zpět

začátek bloku
tisk   tisk

Nástrahy do studené vody

Nástrahy do studené vody

Nástrahy do studené vody

Nastává podzimní období a to je nejlepší doba pro lov těch největších kaprů. S ochlazující se vodou ubývá přirozené potravy a tím se zvyšuje šance na úlovek pěkného kapra. Na mnoha přehradách navíc během léta a podzimu upouští velké množství vody, čímž se pochopitelně zmenšuje prostor, ve kterém se kapři mohou vyskytovat. To vše spolu s faktem, že kapři na podzim začínají více přijímat potravu, aby se připravili na zimu, zvyšuje šanci na jejich ulovení.

Výběr místa

Již klasicky jsou to různé lavice, prohlubně, zlomy a koryta, ale mně se také dobře osvědčila místa okolo vodních travin nebo přímo v nich. S ochlazující se vodou se kapři stahují do těchto míst a nevadí, když tyto rostliny rostou na mělčině. Často jsem v zimě ulovil kapry i v hloubce okolo 1,5 m.

Nástrahy a krmení

Pro podzimní období je potřeba sáhnout pro kvalitní nástrahy, a pokud chcete dosáhnout většího úspěchu, je zapotřebí vyhnout se levným hotovkám a zvolit rolované boilie. Dříve byly pro zimní období preferovány nástrahy na bázi mléčných proteinů jako je kaseinát sodný a kaseinát vápenatý, protože jsou ve vodě dobře rozpustné, a proto je kapr může identifikovat jako potravu. Pro dobré trávení se přidávaly i různé ptačí zoby. Nástrahy na bázi rybích mouček se stávaly málo účinnými, protože rybí moučky obsahují hodně tuku a ty ve studené vodě tuhnou a ztrácejí pro kapra přitažlivost.

Dnešní moderní nástrahy jsou již zcela o ničem jiném. Připravili jsme boiliesové směsi na bázi ryb, olihní a mušlí, které jsou enzymaticky upravené a tím jsou ve vodě dobře rozpustné a pro kapra snadno identifikovatelné. Jedná se v podstatě o kaseináty, jako se dříve používali z mléka, akorát s tím rozdílem, že tyto jsou vyrobeny z mořských živočichů. Naše směsi, které obsahují tyto suroviny, získaly fantastickou účinnost a dají se skvěle používat i v zimním období. Oproti ostatním nástrahám, které jsou složeny výhradně z obyčejných rybích mouček, způsobuje toto boilie, které má základ v enzymaticky upravených surovinách, doslova revoluci. Jejich účinnost se naplno projeví při dlouhodobějším krmení, kdy je kapři přijmou za svoji přirozenou potravu.

Tipy na zimní nástrahy

V zimním období se naplno projeví účinnost dipů, tekutých potrav a enzymaticky upravených extraktů. Extrakty jako například Aktiv enzym a Seafood se hodí do každé nástrahy a buďte si jistí, že zvýší zájem kaprů na příjem potravy.

            

Z tekutých potrav je skvělý Apetit stimul, který stimuluje chuťové bu?ky kapra, které má v tlamce. Do živočišných směsí je výborný tekutý rybí protein a PPC amino. Oba tyto výrobky patří ke špičce v tekutých potravách a jednotlivé nástrahy v nich můžete i dipovat.

27,20 kg ulovený před pár lety v lednu na Robin red s brusinkou

 

 

Úspěšné receptury:

1. Biosquid + amino complex olihe? – jedinečná celoroční nástraha

2. Robin red + amino complex brusinka

                      + extrakt Aktiv enzym

                      + Apetit stimul

3. Kořeněný tu?ák + amino complex broskev

                                + tekutý rybí protein

                                + extrakt Seafood

Při použití těchto nástrah si můžete být jisti, že kaprům nabízíte kvalitní a účinnou nástrahu, a potom již záleží pouze na vás, zdali zvolíte dobré místo a přidá se k vám i kousek toho nezbytného štěstí, abyste byli úspěšní.

Přeji spoustu pěkných úlovků a chvil strávených u vody.
konec bloku

« zpět