strana 1 2 »
řadit podle : názvu vzestupně sestupně
Celkem položek : 19
začátek bloku
Zatraktivnění nástrah

...Toto téma je určitě jední z nejvíce diskutovaných. Jedna z nejčastějších otázek, které dostávám, je, jak by  se to dalo  ještě vylepšit? Každý hledá nějakou zázračnou přísadu, která by zajišťovala, že kapři budou brát vždy a ve velkém množství. Rovnou vám musím říci, že žádná stoprocentní zázračná přísada neexistuje. Je však několik přísad, které prudce zvýší účinnost vašich nástrah. Jedná se většinou o tekuté a práškové extrakty, a nebo i různé esence a tekuté potravy.více zde »
konec bloku
začátek bloku
Jak uspět na jaře

...Konečně přichází jaro, a tak můžeme konečně vyrazit na naše oblíbené kapry. Nevím jak to máte vy, ale já se vždy na jaře nemůžu dočkat až se dostanu k vodě. První jarní chytání nebývá většinou o nějakých obřích kaprech, ale každý úlovek kapra přes 10 kg potěší. Mojí první jarní volbou jsou většinou malé pískovny. Ty nemají přítok, a tak se tolik neochlazují sněhovou vodou a tím pádem se rychleji prohřejí a kapři začnou přijímat potravu.více zde »
konec bloku
začátek bloku
Bojovat až do konce

...V současné době se moje rybaření rozděluje v podstatě na dvě části, a to na období od března do září, kdy je u nás hlavní rybářská sezona, a protože se osobně podílím na výrobě krmení ve firmě, zbývá mi jen velmi málo času na rybaření. Podnikám tedy pouze dvou až třídenní výpravy na naše vody. A to převážně na pálavská jezera a vltavskou kaskádu.více zde »
konec bloku
začátek bloku
Na lodi mezi blesky

...Každou zimu si vždy dělám plány na celý rok, kam a kdy podniknu výpravu za kapry. Snažím se pokaždé si vše připravit a zjistit dopředu tak, abych svůj volný čas, který mám k rybaření, využil co možná nejvíce. Protože se ale aktivně podílím stále na výrobě svých produktů, dostanu se na nějaké delší výpravy až na podzim. Po většinu roku, ale hlavně na jaře, pro mě přichází v úvahu kratší výjezdy na české vody. V podstatě vždy volím mezi tím se někam schovat na špatně přístupná místa, kde bude klid, a nebo chytám přímo z lodě.více zde »
konec bloku
začátek bloku
Hledání jezerních obrů 4. díl

...V minulém článku jsem popisoval jarní lov na jedné, velmi zarostlé pískovně. Znovu  jsem se na tuto vodu vrátil v červenci. Kapři byli již po tření a voda se zdála ještě více zarostlá a navíc plná přirozené potravy. To situaci poměrně ztěžovalo, protože potravní konkurence v podobě přirozené potravy je vždy nejhorší. Pokud má kapr doslova nadbytek přirozené potravy, musíte ho zaujmout především kvalitou a výbornou prezentací, než množstvím krmení.více zde »
konec bloku
začátek bloku
Hledání jezerních obrů - 3. díl

...Jak už jsem psal, nejraději mám velká jezera, na kterých mě rybaření nejvíce baví. Díky své velikosti mohou skrývat tajemství a někdy není lehké kapry na nich najít. Zvláště pak, když mají jeden, dva tisíce hektarů, a nebo i jedenáct tisíc hektarů jako třeba jezero Bolsena v Itálii. Na takto velkých plochách nemusí kapr oblast, kde lovíte, ani navštívit, natož aby jste nějakého přiměli k záběru.více zde »
konec bloku
začátek bloku
Hledání jezerních obrů - 2. díl

...Vždy, před každou výpravou na nějaké jezero, se snažím co nejlépe připravit tak, abych co možná nejvíce zvýšil svoji šanci na nějakého pěkného kapra. K tomu, abych uspěl, je potřeba dodržet několik důležitých aspektů. Kaprařina je jako skládačka, a pokud se vám podaří do sebe poskládat všechny kousky, podstatně si zvýšíte možnost úlovku nějakého obra.více zde »
konec bloku
začátek bloku
Lednové putování za kapry

...Letošní zimu jsem si přál vyzkoušet zimní rybaření někde na řekách. Spolu s Jardou Dufkem jsme se rozhodli, že se pokusíme ulovit nějakého zimního kapra na francouzské řece. Francii znám poměrně dobře, jezdím tam rybařit již 15 let, a tak vytipování nějakých dobrých míst nebylo tak těžké. Měl jsem nějaké poznatky z minulých výprav, takže jsem měl celkem jasno. Tato výprava byla pro mě zajímavá i v tom, že jsem měl poprvé trávit čas na rybách i na Silvestra, takže jsem se velmi těšil.

 více zde »
konec bloku
začátek bloku
Hledání jezerních obrů - 1. díl

...Každý z nás kaprařů má svůj oblíbený styl rybaření. Jeden vyhledává řeky, jiný zase jezdí stále na stejné vody, aby chytil, pokud možno všechny ryby, které tam žijí atd. Já osobně rád poznávám nové revíry, a tak je často střídám, a když mě nějaký více osloví, tak se na něj vracím. Mezi mé nejoblíbenější patří velká jezera, kde se cítím nejlépe a nejvíce to vyhovuje mému stylu rybaření. Vždy se snažím ulovit velké kapry, a pokud to jde, vyhnout se těm malým.více zde »
konec bloku
začátek bloku
Podzim na domácích vodách
...Každý rok si plánuji, že se pokusím ulovit nějakého pěkného kapra na našich svazových vodách, ale nakonec mě většinou odradí špatné podmínky, které u nás panují. Mám tím na mysli zákaz nočního rybolovu a na některých vodách i bivakování. To, že se u nás oproti zahraničí smí chytat pouze na dva pruty, mi nevadí, více prutů může být i na škodu, zvláště když chytáte pohromadě ještě s někým jiným. Hodně vlasců v místě, kde lovíte, může způsobit, že se kapři začnou vašemu místu vyhýbat.

více zde »
konec bloku
strana 1 2 »